esmaspäev, juuni 09, 2008

Pikk nädalavahetus

See nädalavahetus tundub kohe eriti pikk - vihma sajab ja hall on ja täna tähistatakse veel kuninganna sünnipäeva, mistõttu on riiklik püha ja kõik on kinni.
Olen teinud süüa, koristanud, käinud kinos, aidanud sõbral kolida, vabastanud magnooliapuu ja ringi kõpitsenud infoaustralia lehe kujunduse.
Magnooliapuu vabastamine käis nii, et ma langetasin me maja ees kaks puukest. Üks oli tegelikult mingisugune põõsas, mis kuskilt naabriaiast oli meile ringi kolinud. Ja ta varjas valgust. Teine puu oli samuti kuskilt naabriaiast siia kolinud, kuid juba ammu ja ta oli oma hea 4 meetrit pikk ja ulatus juba me rõduni, kuid mitte väga jäme - u 7 cm läbimõõduga. Kasutasin Vani (me eelmise majakaaslase) kirvetaolist lihalõikenuga. Jarek pabistas, et äkki ei tohi nii teha. Igatahes kohe, kui puu maas, peitsime ta igaks juhuks garaazi. Veel vabastasin ma magnooliapuu juured mingi sibullille raudsest haardest (ka see sibullill oli kuskil meie aeda kolinud ja paljuneb hämmastava jõuga). U kuu aja pärast peaksid magnoolia õied lahti minema - ta on selline tõeline kesktalve puu. Vihma on igatahes rohkem kui piisavalt tulnud, et tagada puukese elujõud.
Sel lingil näeb natuke Newtowni pilte (see on see linnaosa, mille külje all me elame). Osa pildid on tehtud Emilia katuselt (Emilial me käisime abis kolimas) - ta elab kohe keset Newtowni.